Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GREMET SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

GREMET SRL (CUI 27592800) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010001731122 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Dezvoltare (promovare) imobiliară (cod CAEN 6812). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 66.789 RON și un profit net de 33.855 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 87,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
27592800
Nr. ORC
J2010001731122
EUID
ROONRC.J2010001731122
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Răsăritului 100, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
66.789 RON
2025▼ 87,9%
Rezultat net
33.855 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (24) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Agenții imobiliare
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 66.789 33.855 1.909.812 1.198.203 718.568 6.959 —
2024 550.000 -32.160 1.367.443 560.457 780.090 -26.896 —
2023 6.543.169 69.464 867.532 85.551 787.245 5.264 —
2022 — -52.699 3.508.302 2.995.919 448.183 -64.200 —
2021 3.047 -22.018 187.194 55.754 119.939 -11.501 —
2020 15.720 3.108 338 — 14.455 14.117 —
2019 22.958 12.088 662 — 15.000 14.338 —
2018 13.780 827 7.713 — 9.964 2.251 —
2017 10.124 5.591 2.824 — 4.248 1.424 —
2016 — -4.369 5.591 — 1.424 -4.167 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
99,64% (2024: 102,01%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1 (2024: 0,98)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
0,36% (2024: -2,01%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,77% (2024: -2,4%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
486,49%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
50,69% (2024: -5,85%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GREMET SRL

Reprezentantul firmei este: ROŞCA RĂZVAN ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025