Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BLEDE-A CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

BLEDE-A CONSTRUCT SRL (CUI 27610078) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010000698325 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Lucrări de pardosire și placare a pereților (cod CAEN 4333). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 148.945 RON, un profit net de 6.964 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 68,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
27610078
Nr. ORC
J2010000698325
EUID
ROONRC.J2010000698325
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Luptei 35, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
148.945 RON
2025▲ 68,8%
Rezultat net
6.964 RON
2025
Angajați
3
2025▲ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4339 Alte lucrări de finisare

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4333 — Lucrări de pardosire și placare a pereților). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (27) · 5 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7414 Alte activități de design specializat

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 7410 Activități de design specializat (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 148.945 6.964 33.786 — 34.026 240 3
2024 88.240 -75 34.655 — 34.820 165 2
2023 69.934 21.879 36.096 — 36.336 240 1
2022 48.352 9.829 2.371 — 13.751 11.380 1
2021 37.100 309 1.674 — 3.225 1.551 1
2020 38.200 1.002 2.318 — 3.560 1.242 1
2019 37.459 315 3.600 — 4.155 555 1
2018 26.400 2.594 3.699 — 3.939 240 1
2017 29.090 7.478 2.130 — 1.119 -1.011 1
2016 15.500 -7.698 8.634 — 65 -8.569 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
99,29% (2024: 99,53%)
Datorii / Total active (total active: 34.026 RON)
Solvabilitate generală
1,01 (2024: 1)
Total active / Datorii (total active: 34.026 RON)
Autonomie financiară
0,71% (2024: 0,47%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 34.026 RON)
Rentabilitate active (ROA)
20,47% (2024: -0,22%)
Profit net / Total active (total active: 34.026 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,68% (2024: -0,08%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BLEDE-A CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: BLEDE ADRIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025