Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CENTRUL DE SANATATE 'TARA' SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

CENTRUL DE SANATATE 'TARA' SRL (CUI 27638931) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J40/10367/2010 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de asistență medicală specializată (cod CAEN 8622). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 83.216 RON și un profit net de 1.624 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 3,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
27638931
Nr. ORC
J40/10367/2010
EUID
ROONRC.J40/10367/2010
Înmatriculată
16 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. PICTOR THEODOR AMAN 31, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
83.216 RON
2025▼ 3,1%
Rezultat net
1.624 RON
2025▼ 19,9%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
8622 Activități de asistență medicală specializată
Secțiunea R · Diviziunea 86 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
8622 Activități de asistență medicală specializată

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (2) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 8621 Activități de asistență medicală generală
  • 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 83.216 1.624 3.635 300 9.370 6.035 —
2024 85.836 2.028 7.493 300 11.604 4.411 —
2023 74.669 -4.065 2.090 300 4.173 2.383 —
2022 57.973 790 1.841 300 7.988 6.447 0
2021 59.826 9.482 844 0 6.502 5.658 0
2020 49.807 1.490 15.100 0 11.276 -3.824 0
2019 74.088 955 17.676 — 12.362 -5.314 —
2018 28.732 -1.916 6.368 — 99 -6.269 0
2017 — 0 5.625 1.153 119 -4.353 —
2016 — 0 5.625 1.153 119 -4.353 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
37,59% (2024: 62,95%)
Datorii / Total active (total active: 9.670 RON)
Solvabilitate generală
2,66 (2024: 1,59)
Total active / Datorii (total active: 9.670 RON)
Autonomie financiară
62,41% (2024: 37,05%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 9.670 RON)
Rentabilitate active (ROA)
16,79% (2024: 17,04%)
Profit net / Total active (total active: 9.670 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
26,91% (2024: 45,98%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,95% (2024: 2,36%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CENTRUL DE SANATATE 'TARA' SRL

Reprezentantul firmei este: MARINESCU ADELAIDA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025