Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CARA CONSTRUCT INVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

CARA CONSTRUCT INVEST SRL (CUI 27732326) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010011333402 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 391.525 RON, un profit net de 193.432 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 32,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
27732326
Nr. ORC
J2010011333402
EUID
ROONRC.J2010011333402
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str R. MIHAELA MARCU 3, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
391.525 RON
2025▲ 32,9%
Rezultat net
193.432 RON
2025▲ 297,3%
Angajați
3
2025▼ 40,0%

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (23) · 7 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (14)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 391.525 193.432 92.073 8.500 277.099 193.672 3
2024 294.571 48.691 81.721 8.500 121.503 48.932 5
2023 290.367 88.272 92.132 19.780 163.662 91.510 3
2022 282.950 129.874 113.642 33.316 193.313 113.237 2
2021 35.750 -24.673 123.237 45.153 61.197 -16.637 1
2020 78.100 12.569 142.469 56.989 102.266 17.036 1
2019 287.800 30.306 117.835 3.400 148.652 34.467 5
2018 197.690 113.194 190.877 1.700 323.586 134.659 3
2017 198.329 20.383 172.545 — 193.906 21.465 9
2016 196.498 58.738 148.615 — 207.592 59.081 6

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
32,24% (2024: 62,86%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,1 (2024: 1,59)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
67,81% (2024: 37,64%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
67,73% (2024: 37,45%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,88% (2024: 99,51%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
49,4% (2024: 16,53%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CARA CONSTRUCT INVEST SRL

Reprezentanții firmei sunt: SOARE CĂTĂLIN - FLORIN (administrator), SOARE CĂTĂLIN FLORIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
29.08.2026 TVA la încasare Nu Da ANAF