AVANT GARDE LOGISTICS SRL
AVANT GARDE LOGISTICS SRL (CUI 27748969) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010011532403 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Activități de intermediere pentru transportul de marfă (cod CAEN 5231). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 603.346 RON, un profit net de 9.447 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 2,9% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).
- CUI
- 27748969
- Nr. ORC
- J2010011532403
- EUID
- ROONRC.J2010011532403
- Înmatriculată
- 15 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (5231 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 603.346 | 9.447 | 441.134 | 347.919 | 185.024 | 9.821 | 3 |
| 2024 | 621.292 | 58.142 | 260.277 | 263.202 | 191.378 | 224.374 | 3 |
| 2023 | 605.260 | 134.241 | 47.300 | 13.186 | 179.611 | 183.124 | 3 |
| 2022 | 483.193 | 85.730 | 56.143 | 8.861 | 132.832 | 85.970 | 2 |
| 2021 | 429.683 | 106.913 | 35.496 | — | 157.965 | 122.469 | 2 |
| 2020 | 331.054 | 107.385 | 30.605 | — | 139.582 | 108.977 | 2 |
| 2019 | 275.283 | 64.472 | 113.170 | 0 | 114.762 | 1.592 | 3 |
| 2018 | 226.713 | -118.427 | 323.436 | 313 | 58.390 | -262.587 | 4 |
| 2017 | 228.487 | -92.283 | 193.856 | 548 | 45.334 | -144.160 | 3 |
| 2016 | 233.680 | -49.874 | 103.004 | 2.092 | 45.058 | -51.877 | 3 |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre AVANT GARDE LOGISTICS SRL
Reprezentantul firmei este: NICOLA ANA (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 01.09.2026 | Cod CAEN principal | 5229 | 5231 | ANAF |
| 26.07.2026 | Plătitoare de TVA | Nu | Da | ANAF |
| 26.07.2026 | TVA la încasare | Nu | Da | ANAF |
| 26.07.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | — | Înregistrată din 25.11.2010 | ANAF |
| 26.07.2026 | Stare juridică | — | Înregistrată | ANAF |
| 26.07.2026 | Data stării juridice | — | 25.11.2010 | ANAF |
| 26.07.2026 | Organ fiscal | — | Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice | ANAF |
| 26.07.2026 | Cod CAEN principal | — | 5229 | ANAF |