Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TANASE CORPORATION 2010 SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

TANASE CORPORATION 2010 SRL (CUI 27852187) este înmatriculată din 2010 cu număr ORC J2010012760407 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Recuperarea materialelor reciclabile (cod CAEN 3821). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 262.552 RON și un profit net de 35.165 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 9,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
27852187
Nr. ORC
J2010012760407
EUID
ROONRC.J2010012760407
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ B-dul ION C. BRĂTIANU 44, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
262.552 RON
2025▲ 9,2%
Rezultat net
35.165 RON
2025▲ 109,5%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
3821 Recuperarea materialelor reciclabile
Secțiunea E · Diviziunea 38 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (3821 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (4) · 3 diviziuni
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (2)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.2)
  • 3822 Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.2)
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (CAEN Rev.2)
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate (CAEN Rev.2)
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
  • 5223 Activități de servicii anexe transporturilor aeriene (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 262.552 35.165 9.581 9.374 138.670 138.463 —
2024 240.389 16.783 4.170 41.829 68.056 105.715 1
2023 412.639 -34.672 29.894 67.351 51.475 88.932 1
2022 609.656 14.778 77.882 158.285 43.201 123.604 1
2021 428.987 -27.071 11.905 134.200 276.532 398.827 1
2020 441.248 -53.513 24.231 207.400 242.729 425.898 1
2019 560.680 116.698 13.935 287.446 605.899 879.410 1
2018 582.195 120.779 10.339 19.209 753.842 762.712 1
2017 595.630 217.108 37.654 — 729.588 691.934 1
2016 299.766 125.905 26.403 — 551.229 524.826 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
6,47% (2024: 3,79%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
15,45 (2024: 26,35)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
93,53% (2024: 96,21%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
23,75% (2024: 15,27%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
25,4% (2024: 15,88%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
13,39% (2024: 6,98%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TANASE CORPORATION 2010 SRL

Reprezentanții firmei sunt: TĂNASE ŞTEFAN SERGIU (administrator), TĂNASE ŞTEFAN - SERGIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
14.08.2026 Cod CAEN principal 4677 3821 ANAF