Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SALES & SERVICE IT SOLUTIONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

SALES & SERVICE IT SOLUTIONS SRL (CUI 28016317) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011001413401 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (cod CAEN 9510). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 52.387 RON și un profit net de 364 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 117,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
28016317
Nr. ORC
J2011001413401
EUID
ROONRC.J2011001413401
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Chimirului 4, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
52.387 RON
2025▲ 117,1%
Rezultat net
364 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Secțiunea T · Diviziunea 95 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (9510 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (18) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1820 Reproducerea înregistrărilor
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (2)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1820 Reproducerea înregistrărilor
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
  • 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate
  • 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 58 · Activități de editare (3)
  • 5819 Alte activități de editare
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7420 Activități fotografice
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 52.387 364 154.449 1.874 84.906 -67.519 —
2024 24.126 -3.877 169.366 2.584 98.540 -67.882 —
2023 6.067 -16.199 113.027 3.485 45.967 -63.255 —
2022 2.264 -9.902 72.723 809 24.685 -47.056 —
2021 3.007 -9.782 64.475 2.023 25.126 -37.154 —
2020 1.439 -11.630 51.531 3.237 20.899 -27.372 —
2019 176 -6.052 28.804 — 12.943 -15.742 —
2018 1.339 -6.584 23.072 — 13.361 -9.690 —
2017 5.199 -5.489 14.961 — 11.827 -3.106 —
2016 13.954 4.670 9.149 — 10.915 2.383 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
177,98% (2024: 167,48%)
Datorii / Total active (total active: 86.780 RON)
Solvabilitate generală
0,56 (2024: 0,6)
Total active / Datorii (total active: 86.780 RON)
Autonomie financiară
-77,8% (2024: -67,13%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 86.780 RON)
Rentabilitate active (ROA)
0,42% (2024: -3,83%)
Profit net / Total active (total active: 86.780 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,69% (2024: -16,07%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SALES & SERVICE IT SOLUTIONS SRL

Reprezentantul firmei este: GEANTĂ MIHĂIŢĂ CONSTANTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025