Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TARA ENERG SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 06.10.2026 (ANAF)

TARA ENERG SRL (CUI 28134177) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J02/220/2011 și are sediul în județul Arad. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 57.071 RON, un profit net de 24.285 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 5,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28134177
Nr. ORC
J02/220/2011
EUID
ROONRC.J02/220/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Udrea 1/A, Mun. Arad Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
57.071 RON
2025▼ 5,6%
Rezultat net
24.285 RON
2025▲ 6,1%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
9609 Alte activități de servicii n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
  • 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (2)
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
  • 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 57.071 24.285 21.387 828 67.936 47.377 1
2024 60.470 22.889 14.161 828 36.426 23.093 1
2023 61.811 17.342 15.145 828 41.321 27.004 1
2022 39.329 9.869 10.187 828 55.021 45.662 1
2021 29.700 18.645 6.854 828 102.820 96.794 1
2020 40.600 27.147 4.169 828 136.690 133.349 1
2019 89.000 75.072 4.674 828 160.048 156.202 1
2018 75.765 65.218 11.663 828 135.965 125.130 1
2017 73.250 59.712 11.614 828 70.698 59.912 1
2016 64.500 53.375 5.748 828 58.544 53.624 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
31,1% (2024: 38,01%)
Datorii / Total active (total active: 68.764 RON)
Solvabilitate generală
3,22 (2024: 2,63)
Total active / Datorii (total active: 68.764 RON)
Autonomie financiară
68,9% (2024: 61,99%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 68.764 RON)
Rentabilitate active (ROA)
35,32% (2024: 61,44%)
Profit net / Total active (total active: 68.764 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
51,26% (2024: 99,12%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
42,55% (2024: 37,85%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TARA ENERG SRL

Reprezentantul firmei este: RADA GHEORGHE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025