Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SARA OPTICĂ MEDICALĂ SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 03.11.2026 (ANAF)

SARA OPTICĂ MEDICALĂ SRL (CUI 28287448) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011000779135 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Alte activități referitoare la sănătatea umană (cod CAEN 8699). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 129.070 RON și un profit net de 8.616 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 28,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28287448
Nr. ORC
J2011000779135
EUID
ROONRC.J2011000779135
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mircea cel Bătrân 146, Mun. Constanţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
129.070 RON
2025▲ 28,3%
Rezultat net
8.616 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Secțiunea R · Diviziunea 86 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (8699 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Diviziunea 86 · Activități referitoare la sănătatea umană (1)
  • 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 129.070 8.616 116.558 383 91.397 -24.695 —
2024 100.610 -57.834 94.134 1.148 59.676 -33.310 —
2023 137.730 13.591 44.035 1.913 66.645 24.523 —
2022 116.600 3.439 46.728 2.678 54.856 10.932 1
2021 148.041 4.203 34.223 — 41.716 7.493 1
2020 114.100 12.235 50.103 — 53.393 3.290 1
2019 139.296 -49.710 35.000 — 26.055 -8.945 2
2018 105.466 -47.510 31.530 1.844 70.451 40.765 2
2017 153.485 19.667 135.885 167.828 56.801 88.744 2
2016 130.332 37.715 160.149 185.264 43.963 69.078 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
127% (2024: 154,76%)
Datorii / Total active (total active: 91.780 RON)
Solvabilitate generală
0,79 (2024: 0,65)
Total active / Datorii (total active: 91.780 RON)
Autonomie financiară
-26,91% (2024: -54,76%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 91.780 RON)
Rentabilitate active (ROA)
9,39% (2024: -95,08%)
Profit net / Total active (total active: 91.780 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
6,68% (2024: -57,48%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SARA OPTICĂ MEDICALĂ SRL

Reprezentantul firmei este: ORBAN ANDREEA-LEILA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025