Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

AVRATAX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

AVRATAX SRL (CUI 28318250) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J05/673/2011 și are sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri, ocazionale (cod CAEN 4932). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.463 RON și o pierdere netă de 1.558 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 91,2% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28318250
Nr. ORC
J05/673/2011
EUID
ROONRC.J05/673/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mihail Sadoveanu 2C, Mun. Oradea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
7.463 RON
2023▼ 91,2%
Rezultat net
-1.558 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2021–2025) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -5.558 17.822 4.247 66.277 52.702 —
2024 — -6.430 20.192 8.167 70.285 58.260 —
2023 7.463 -1.558 22.480 12.087 75.083 64.690 —
2022 84.689 57.385 8.588 — 74.835 66.247 —
2021 — 0 9.094 — 17.956 8.862 —
2020 0 0 0 0 8.862 8.862 0
2019 8.922 8.662 9.094 — 17.956 8.862 —
2018 — 0 18.198 — 9.294 -8.904 —
2017 9.216 -5.307 18.198 — 9.294 -8.904 —
2016 23.098 983 10.712 — 8.098 -2.614 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
25,79% (2022: 11,48%)
Datorii / Total active (total active: 87.170 RON)
Solvabilitate generală
3,88 (2022: 8,71)
Total active / Datorii (total active: 87.170 RON)
Autonomie financiară
74,21% (2022: 88,52%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 87.170 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-1,79% (2022: 76,68%)
Profit net / Total active (total active: 87.170 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-2,41% (2022: 86,62%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-20,88% (2022: 67,76%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre AVRATAX SRL

Reprezentantul firmei este: AVRAM IONUŢ LAVINIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023