Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SCALA MANAGEMENT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

SCALA MANAGEMENT SRL (CUI 28323800) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J22/695/2011 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Activități de consultanță pentru afaceri și management (cod CAEN 7022, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2020, firma a raportat o pierdere netă de 131.247 RON.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28323800
Nr. ORC
J22/695/2011
EUID
ROONRC.J22/695/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Independenţei 9, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
—
2020
Rezultat net
-131.247 RON
2020
Angajați
0
2020

Activitate

CAEN principal
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Secțiunea M · Diviziunea 70 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2020
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2 · 4 diviziuni
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (14)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 3.285.988 396.482 2.288.017 -601.489 —
2024 — 0 3.285.988 396.482 2.288.017 -601.489 —
2023 — 0 3.288.890 396.482 2.387.423 -504.985 —
2022 — -360 3.288.890 396.482 2.387.423 -504.985 —
2021 — 0 3.288.530 396.482 2.387.423 -504.625 —
2020 — -131.247 3.288.530 396.482 2.387.423 -504.625 0
2019 — -23.890 3.288.535 493.484 2.420.827 -373.378 1
2018 — -25.309 3.265.252 493.857 2.421.061 -349.488 1
2017 198.718 49.146 3.246.818 494.229 2.427.564 -324.179 1
2016 2.500 -21.903 3.507.602 581.393 2.552.038 -373.325 1

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
118,13% (2019: 112,84%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,85 (2019: 0,89)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-18,13% (2019: -12,81%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-4,71% (2019: -0,82%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
—
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2019-2020
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SCALA MANAGEMENT SRL

Reprezentantul firmei este: ROMAN VIOREL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020