Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NYSAND GROUP S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

NYSAND GROUP S.R.L. (CUI 28331829) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011000370244 și are sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală: Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere (cod CAEN 5530). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.450 RON și un profit net de 1.210 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 82,4% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28331829
Nr. ORC
J2011000370244
EUID
ROONRC.J2011000370244
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Rapsodiei 2, Mun. Baia Mare Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
8.450 RON
2019▼ 82,4%
Rezultat net
1.210 RON
2019
Angajați
0
2019

Activitate

CAEN principal
5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
Secțiunea I · Diviziunea 55 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5530 — Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (7) · 5 diviziuni
  • 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 736 2.362 — 257 -2.105 —
2024 — 559 3.132 — 291 -2.841 —
2023 — -618 3.700 — 300 -3.400 —
2022 — -499 3.010 — 228 -2.782 —
2021 — -549 2.680 — 397 -2.283 —
2020 — -769 2.500 — 766 -1.734 —
2019 8.450 1.210 2.500 — 1.535 -965 0
2018 47.893 -6.028 3.157 — 982 -2.175 1
2017 109.811 928 6.637 — 10.491 3.854 1
2016 44.880 -3.052 3.524 266 6.183 2.925 1

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
162,87%
Datorii / Total active (total active: 1.535 RON)
Solvabilitate generală
0,61 (2018: 0,31)
Total active / Datorii (total active: 1.535 RON)
Autonomie financiară
-62,87%
Capitaluri proprii / Total active (total active: 1.535 RON)
Rentabilitate active (ROA)
78,83%
Profit net / Total active (total active: 1.535 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
14,32% (2018: -12,59%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NYSAND GROUP S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: NISTOR GHEORGHE (administrator), NISTOR DANIELA-ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019