Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BVA IT SOLUTIONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

BVA IT SOLUTIONS SRL (CUI 28334604) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011000974233 și are sediul în Voluntari, județul Ilfov. Activitatea principală: Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (cod CAEN 6220). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.320 RON, o pierdere netă de 12.308 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 97,2% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28334604
Nr. ORC
J2011000974233
EUID
ROONRC.J2011000974233
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Oltului 6, Sat Voluntari Orş. Voluntari Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
2.320 RON
2020▼ 97,2%
Rezultat net
-12.308 RON
2020
Angajați
1
2020– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020
6202 Activități de consultanță în tehnologia informației

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6220 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (7) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -626 0 — 8.549 8.549 —
2024 — -586 26 — 9.201 9.175 —
2023 — -968 26 — 9.787 9.761 —
2022 — 0 11.916 636 22.009 10.729 —
2021 — -1.398 12.529 636 22.622 10.729 —
2020 2.320 -12.308 13.028 2.033 23.122 12.127 1
2019 82.756 -6.900 11.024 2.033 33.426 24.435 1
2018 153.714 36.410 6.259 3.176 55.380 52.387 1
2017 100.442 5.902 7.936 3.514 26.301 21.879 1
2016 152.621 17.798 7.637 6.562 34.850 33.775 2

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
51,79% (2019: 31,09%)
Datorii / Total active (total active: 25.155 RON)
Solvabilitate generală
1,93 (2019: 3,22)
Total active / Datorii (total active: 25.155 RON)
Autonomie financiară
48,21% (2019: 68,91%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 25.155 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-48,93% (2019: -19,46%)
Profit net / Total active (total active: 25.155 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-101,49% (2019: -28,24%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-530,52% (2019: -8,34%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2019-2020

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BVA IT SOLUTIONS SRL

Reprezentantul firmei este: BARBU VICTOR - ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020