Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CENTRUL DE CERCETARE PENTRU MATERIALE MACROMOLECULARE SI MEMBRANE SA

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

CENTRUL DE CERCETARE PENTRU MATERIALE MACROMOLECULARE SI MEMBRANE SA (CUI 2838942) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J1992031906408 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie (cod CAEN 7210). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 46.217 RON și un profit net de 1.050 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 92,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
2838942
Nr. ORC
J1992031906408
EUID
ROONRC.J1992031906408
Înmatriculată
33 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Spl. Independenţei 206, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
46.217 RON
2025▼ 92,3%
Rezultat net
1.050 RON
2025▼ 76,7%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Secțiunea N · Diviziunea 72 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 3030 Fabricarea de aeronave și nave spațiale
  • 3099 Fabricarea altor mijloace de transport n.c.a.
Diviziunea 30 · Fabricarea altor mijloace de transport (2)
  • 3030 Fabricarea de aeronave și nave spațiale
  • 3099 Fabricarea altor mijloace de transport n.c.a.
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7410 Activități de design specializat
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (3)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 46.217 1.050 289.589 388.500 290.699 389.610 —
2024 597.838 4.497 287.167 388.500 269.166 370.499 —
2023 427.830 486.875 592.456 536.358 435.334 377.671 —
2022 142.339 26.411 1.068.963 536.358 424.966 -109.204 —
2021 135.007 1.243 1.181.205 566.699 424.054 -192.017 —
2020 138.153 474 1.190.671 590.322 408.664 -193.250 2
2019 227.308 1.304 1.216.160 597.989 429.727 -188.444 2
2018 503.565 -188.641 1.317.604 659.386 468.478 -189.740 2
2017 618.442 -90.962 2.312.559 709.956 1.601.507 -1.096 —
2016 299.733 2.377 2.056.536 709.511 1.436.890 89.865 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
42,64% (2024: 43,66%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,35 (2024: 2,29)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
57,36% (2024: 56,34%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,15% (2024: 0,68%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0,27% (2024: 1,21%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,27% (2024: 0,75%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CENTRUL DE CERCETARE PENTRU MATERIALE MACROMOLECULARE SI MEMBRANE SA

Reprezentanții firmei sunt: CRISTEA GETA (reprezentant al persoanei juridice), RADU FLORICA (administrator), PARVULESCU VIORICA (administrator), DIMA DALIA-CRISTIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025