Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BLUE EYES ENTERTAINMENT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

BLUE EYES ENTERTAINMENT SRL (CUI 28440311) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J40/5568/2011 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (cod CAEN 5911). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.237 RON și o pierdere netă de 14.868 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 83,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28440311
Nr. ORC
J40/5568/2011
EUID
ROONRC.J40/5568/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. 13 Septembrie 85, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.237 RON
2025▼ 83,7%
Rezultat net
-14.868 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Secțiunea J · Diviziunea 59 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
5811 Activități de editare a cărților

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 10 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 58 · Activități de editare (4)
  • 5811 Activități de editare a cărților
  • 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
  • 5814 Activități de editare a revistelor și periodicelor
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (1)
  • 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.237 -14.868 128.141 44.328 15.404 -68.409 —
2024 7.569 -22.422 125.538 55.746 16.251 -53.541 —
2023 8.477 -30.870 122.177 67.164 25.997 -28.812 —
2022 -2.636 -33.378 106.419 78.582 29.512 2.058 —
2021 69.975 44.809 97.980 80.292 53.124 35.436 —
2020 — 0 10.020 — 647 -9.373 —
2019 81 -2.462 10.020 — 647 -9.373 —
2018 5.915 4.321 12.177 — 5.266 -6.911 —
2017 — 0 11.776 — 544 -11.232 —
2016 — 0 11.776 — 544 -11.232 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
214,53% (2024: 174,37%)
Datorii / Total active (total active: 59.732 RON)
Solvabilitate generală
0,47 (2024: 0,57)
Total active / Datorii (total active: 59.732 RON)
Autonomie financiară
-114,53% (2024: -74,37%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 59.732 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-24,89% (2024: -31,14%)
Profit net / Total active (total active: 59.732 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-1.201,94% (2024: -296,23%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BLUE EYES ENTERTAINMENT SRL

Reprezentantul firmei este: BUBULAC LUCIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025