Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CARPAT BUILDERS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

CARPAT BUILDERS SRL (CUI 28441899) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J35/1061/2011 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 122.440 RON și un profit net de 118.412 RON. Cifra de afaceri e de 6,1 ori mai mare decât în 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28441899
Nr. ORC
J35/1061/2011
EUID
ROONRC.J35/1061/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Int. Lugojului 16, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
122.440 RON
2020▲ 512,2%
Rezultat net
118.412 RON
2020▲ 510,4%
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2020
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 5.780 — 200.823 195.043 —
2024 — -479 5.780 — 200.823 195.043 —
2023 — 0 5.780 — 201.302 195.522 —
2022 — 0 7.730 — 203.252 195.522 —
2021 — -3.074 7.730 — 203.252 195.522 —
2020 122.440 118.412 25.281 — 223.877 198.596 —
2019 20.000 19.400 21.258 — 101.442 80.184 —
2018 2.000 -19.748 15.658 — 76.442 60.784 1
2017 80.955 15.946 10.432 — 90.964 80.532 2
2016 91.474 32.936 13.293 — 77.879 64.586 2

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
11,29% (2019: 20,96%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
8,86 (2019: 4,77)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
88,71% (2019: 79,04%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
52,89% (2019: 19,12%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
59,62% (2019: 24,19%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
96,71% (2019: 97%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CARPAT BUILDERS SRL

Reprezentantul firmei este: SURDU LUCICA-ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020