Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EVEREST LINE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 05.11.2026 (ANAF)

EVEREST LINE SRL (CUI 28515317) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J12/1362/2011 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Prelucrarea și conservarea cărnii (cod CAEN 1011). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.679 RON și un profit net de 8.585 RON. Cifra de afaceri e de 9,7 ori mai mare decât în 2017.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28515317
Nr. ORC
J12/1362/2011
EUID
ROONRC.J12/1362/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Donath 132, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
9.679 RON
2020▲ 867,9% față de 2017
Rezultat net
8.585 RON
2020▲ 1.138,8% față de 2017
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
Secțiunea C · Diviziunea 10 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020 divergent
5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

În bilanțul pe 2020, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (1011 — Prelucrarea și conservarea cărnii). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (28) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (1)
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
Diviziunea 10 · Industria alimentară (5)
  • 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
  • 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
  • 1020 Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (17)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5610 Restaurante
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (1)
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (2)
  • 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 4.572 — 148.981 149.989 —
2024 — 0 4.572 — 148.981 149.989 —
2023 — 0 4.572 — 148.981 149.989 —
2022 — 0 4.572 — 148.981 149.989 —
2021 — 0 4.572 — 148.981 149.989 —
2020 9.679 8.585 4.572 — 148.981 149.989 —
2019 — 126.905 4.282 — 140.106 141.404 —
2018 — — 4.220 8.000 5.139 14.499 —
2017 1.000 693 4.387 8.000 5.306 14.499 —
2016 24.608 6.611 6.658 8.000 6.884 13.806 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2017)
Grad de îndatorare
3,07% (2017: 32,97%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
32,59 (2017: 3,03)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
100,68% (2017: 108,97%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
5,76% (2017: 5,21%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
5,72% (2017: 4,78%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
88,7% (2017: 69,3%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EVEREST LINE SRL

Reprezentantul firmei este: MUREȘAN GEORGIANA DENISA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020