Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ZORLU PARTI S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

ZORLU PARTI S.R.L. (CUI 28606253) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011007066401 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (cod CAEN 4672). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,1 milioane RON, un profit net de 614.578 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 14,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
28606253
Nr. ORC
J2011007066401
EUID
ROONRC.J2011007066401
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. GHEORGHE PETRASCU 51, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.070.316 RON
2025▲ 14,1%
Rezultat net
614.578 RON
2025▲ 24,0%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4672 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.070.316 614.578 1.075.428 70.956 1.618.490 616.978 1
2024 937.772 495.665 354.732 116.308 733.471 498.065 1
2023 831.079 446.051 297.526 164.630 578.239 448.451 1
2022 348.594 103.673 164.129 21.232 233.295 106.073 1
2021 1.074.253 535.880 129.677 27.409 621.457 538.280 1
2020 1.141.779 642.393 180.412 16.309 786.540 644.793 1
2019 1.106.691 391.272 185.913 13.906 597.314 425.307 1
2018 174.120 41.416 123.862 7.920 149.977 34.035 1
2017 27.811 1.155 15.873 — 6.522 -9.180 1
2016 49.899 1.649 19.268 — 8.762 -10.335 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
63,66% (2024: 41,74%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,57 (2024: 2,4)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
36,52% (2024: 58,61%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
36,38% (2024: 58,33%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,61% (2024: 99,52%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
57,42% (2024: 52,86%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ZORLU PARTI S.R.L.

Reprezentantul firmei este: KIZIL OKTAY (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025