Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

HAR ANDRA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

HAR ANDRA SRL (CUI 2874040) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J12/3588/1992 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (cod CAEN 4677, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.992 RON și un profit net de 620 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 80,3% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
2874040
Nr. ORC
J12/3588/1992
EUID
ROONRC.J12/3588/1992
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Traian Vuia 15, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
2.992 RON
2024▼ 80,3%
Rezultat net
620 RON
2024▲ 4.669,2%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4677 — Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (8) · CAEN Rev.2 · 2 diviziuni
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (6)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
  • 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
  • 3822 Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -2.093 13.004 — 2.883 -10.121 —
2024 2.992 620 13.733 — 5.706 -8.027 —
2023 15.218 13 13.529 — 4.882 -8.647 —
2022 — 0 10.637 — 1.977 -8.660 —
2021 — 0 10.637 — 1.977 -8.660 —
2020 — -892 10.637 — 1.977 -8.660 —
2019 — 0 9.745 — 1.977 -7.768 —
2018 — 0 9.745 — 1.977 -7.768 —
2017 — -10.149 9.745 — 1.977 -7.768 —
2016 — 0 9.162 — 22.069 12.907 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
240,68% (2023: 277,12%)
Datorii / Total active (total active: 5.706 RON)
Solvabilitate generală
0,42 (2023: 0,36)
Total active / Datorii (total active: 5.706 RON)
Autonomie financiară
-140,68% (2023: -177,12%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 5.706 RON)
Rentabilitate active (ROA)
10,87% (2023: 0,27%)
Profit net / Total active (total active: 5.706 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
20,72% (2023: 0,09%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre HAR ANDRA SRL

Reprezentantul firmei este: APARASCHIVEI NECULAI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024