Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RARES CONSTRUCTII SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

RARES CONSTRUCTII SRL (CUI 2888770) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J1992004289121 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 154.571 RON, un profit net de 12.836 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 6,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
2888770
Nr. ORC
J1992004289121
EUID
ROONRC.J1992004289121
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Gaspar Heltai 22, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
154.571 RON
2025▲ 6,1%
Rezultat net
12.836 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 154.571 12.836 291.469 6.082 235.790 -49.597 1
2024 145.733 -3.364 277.924 10.775 204.716 -62.433 1
2023 217.893 -334.000 280.506 15.133 206.304 -59.069 7
2022 973.752 270.775 531.115 14.100 791.945 274.930 9
2021 640.439 43.826 274.817 46.050 726.944 498.177 7
2020 663.204 2.192 283.768 83.298 652.193 454.351 9
2019 923.112 3.104 289.771 124.578 617.351 452.158 10
2018 785.614 7.455 262.739 163.760 547.813 449.054 11
2017 2.124.981 319.362 190.582 33.952 595.884 441.599 14
2016 1.756.099 118.082 415.434 21.783 513.247 122.237 15

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
120,51% (2024: 128,97%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,83 (2024: 0,78)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-20,51% (2024: -28,97%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
5,31% (2024: -1,56%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
8,3% (2024: -2,31%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RARES CONSTRUCTII SRL

Reprezentantul firmei este: FENEȘAN OTILIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 13.10.1992 Înregistrată din 01.02.1993 ANAF
29.07.2026 Data stării juridice 13.10.1992 01.02.1993 ANAF
29.07.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF