Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

METROL EXPERT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

METROL EXPERT SRL (CUI 28913665) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011000853048 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Activități de testări și analize tehnice (cod CAEN 7120). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 82.342 RON, un profit net de 3.433 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 12,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28913665
Nr. ORC
J2011000853048
EUID
ROONRC.J2011000853048
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mihai Viteazu 1, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
82.342 RON
2025▼ 12,2%
Rezultat net
3.433 RON
2025
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
7120 Activități de testări și analize tehnice
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7120 Activități de testări și analize tehnice

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (26) · 3 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (18)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 82.342 3.433 7.514 — 23.103 13.477 1
2024 93.801 -17.219 6.934 — 19.090 10.044 2
2023 96.740 14.195 9.398 — 38.773 27.263 1
2022 75.793 23.754 3.265 — 29.344 23.967 1
2021 93.745 48.176 5.663 — 179.188 171.413 1
2020 84.013 28.707 3.350 — 128.699 123.237 1
2019 102.885 48.176 4.024 — 100.666 94.530 1
2018 79.663 30.395 3.163 — 49.529 46.354 1
2017 84.175 22.337 9.812 — 26.427 15.959 2
2016 54.026 -1.868 14.987 — 9.121 -6.378 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
32,52% (2024: 36,32%)
Datorii / Total active (total active: 23.103 RON)
Solvabilitate generală
3,07 (2024: 2,75)
Total active / Datorii (total active: 23.103 RON)
Autonomie financiară
58,33% (2024: 52,61%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 23.103 RON)
Rentabilitate active (ROA)
14,86% (2024: -90,2%)
Profit net / Total active (total active: 23.103 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
25,47% (2024: -171,44%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,17% (2024: -18,36%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre METROL EXPERT SRL

Reprezentantul firmei este: COCIORBĂ IONELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025