Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

QUARESMA TRADE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

QUARESMA TRADE SRL (CUI 28934595) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J09/518/2011 și are sediul în Braila, județul Brăila. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (cod CAEN 4673). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.916 RON și un profit net de 2.906 RON.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28934595
Nr. ORC
J09/518/2011
EUID
ROONRC.J09/518/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. GHIOCEILOR 14, Mun. Brăila Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
4.916 RON
2019
Rezultat net
2.906 RON
2019
Angajați
—
2019

Activitate

CAEN principal
4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019
4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (24) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 63.073 — 66.832 3.759 —
2024 — 0 63.073 — 66.832 3.759 —
2023 — 0 63.073 — 66.832 3.759 —
2022 — 0 63.073 — 66.832 3.759 —
2021 — -363 63.073 — 66.832 3.759 —
2020 — -181 62.473 — 66.596 4.123 —
2019 4.916 2.906 62.473 — 66.776 4.303 —
2018 — -50 68.399 — 69.796 1.397 —
2017 — 0 68.569 — 70.016 1.447 —
2016 0 0 68.569 — 70.016 1.447 —

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2016)
Grad de îndatorare
93,56% (2016: 97,93%)
Datorii / Total active (total active: 66.776 RON)
Solvabilitate generală
1,07 (2016: 1,02)
Total active / Datorii (total active: 66.776 RON)
Autonomie financiară
6,44% (2016: 2,07%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 66.776 RON)
Rentabilitate active (ROA)
4,35% (2016: 0%)
Profit net / Total active (total active: 66.776 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
67,53% (2016: 0%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
59,11%
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre QUARESMA TRADE SRL

Reprezentantul firmei este: RĂDULESCU ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019