Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

METAL GRUP COMPLETE SOLUTIONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

METAL GRUP COMPLETE SOLUTIONS SRL (CUI 28941703) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J40/9318/2011 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2017, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.463 RON și o pierdere netă de 13.798 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 99,7% față de 2016.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28941703
Nr. ORC
J40/9318/2011
EUID
ROONRC.J40/9318/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Vitan Bârzeşti 7D, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2017).

Cifra de afaceri
9.463 RON
2017▼ 99,7%
Rezultat net
-13.798 RON
2017
Angajați
—
2017

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2017
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2 · 9 diviziuni
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (1)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2550 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 388.029 3.481 597.759 213.211 —
2024 — 0 388.029 3.481 597.759 213.211 —
2023 — 0 388.029 3.481 597.759 213.211 —
2022 — 0 388.029 3.481 597.759 213.211 —
2021 — 0 388.029 3.481 597.759 213.211 —
2020 — 0 388.029 3.481 597.759 213.211 —
2019 — -805 388.029 3.481 597.759 213.211 —
2018 — -11.780 397.892 7.179 604.729 214.016 —
2017 9.463 -13.798 471.524 62.755 634.565 225.796 —
2016 3.404.081 94.576 606.330 93.433 752.491 239.594 20

Indicatori financiari

bilanț 2017 (vs 2016)
Grad de îndatorare
67,62% (2016: 71,68%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,48 (2016: 1,4)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
32,38% (2016: 28,32%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-1,98% (2016: 11,18%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-6,11% (2016: 39,47%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-145,81% (2016: 2,78%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2017). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre METAL GRUP COMPLETE SOLUTIONS SRL

Reprezentantul firmei este: MIU CLAUDIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2017