Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MARVALIS DESIGN CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

MARVALIS DESIGN CONSTRUCT SRL (CUI 28942652) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J29/1200/2011 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2018, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.100 RON și un profit net de 2.037 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 95,2% față de 2017.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
28942652
Nr. ORC
J29/1200/2011
EUID
ROONRC.J29/1200/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. General Eremia Grigorescu 18, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2018).

Cifra de afaceri
2.100 RON
2018▼ 95,2%
Rezultat net
2.037 RON
2018▼ 91,7%
Angajați
—
2018

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2018
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2 · 3 diviziuni
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 0 — 110.937 110.937 —
2024 — 0 0 — 110.937 110.937 —
2023 — 0 1.723 — 112.660 110.937 —
2022 — 0 7.105 — 118.042 110.937 —
2021 — 0 14.688 — 125.625 110.937 —
2020 — 0 14.688 — 125.625 110.937 —
2019 — 0 14.688 — 125.625 110.937 —
2018 2.100 2.037 14.688 — 125.625 110.937 —
2017 43.458 24.440 14.625 — 123.525 108.900 —
2016 29.538 19.692 13.321 — 97.781 84.460 —

Indicatori financiari

bilanț 2018 (vs 2017)
Grad de îndatorare
11,69% (2017: 11,84%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
8,55 (2017: 8,45)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
88,31% (2017: 88,16%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,62% (2017: 19,79%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1,84% (2017: 22,44%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
97% (2017: 56,24%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2018). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MARVALIS DESIGN CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: STOICA VASILE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2018