Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

URSAN ELF SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

URSAN ELF SRL (CUI 29014225) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011010129405 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 10.000 RON și un profit net de 7.986 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 41,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
29014225
Nr. ORC
J2011010129405
EUID
ROONRC.J2011010129405
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nicolae G. Caranfil 58-60, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
10.000 RON
2025▼ 41,2%
Rezultat net
7.986 RON
2025▼ 39,9%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7020 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (20) · 9 diviziuni
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2017. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 10.000 7.986 3.416 — 11.642 8.226 —
2024 17.000 13.298 3.648 — 17.210 13.562 —
2023 — -4.066 1.206 — 1.470 264 —
2022 120.000 112.165 95.927 — 230.783 134.856 —
2021 190.000 184.783 3.682 — 179.005 175.323 —
2020 — -2.354 67.399 — 57.939 -9.460 —
2019 — 0 7.155 — 49 -7.106 —
2018 — 0 7.155 — 49 -7.106 —
2016 — -18.009 69.393 16.926 2.829 -49.638 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
29,34% (2024: 21,2%)
Datorii / Total active (total active: 11.642 RON)
Solvabilitate generală
3,41 (2024: 4,72)
Total active / Datorii (total active: 11.642 RON)
Autonomie financiară
70,66% (2024: 78,8%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.642 RON)
Rentabilitate active (ROA)
68,6% (2024: 77,27%)
Profit net / Total active (total active: 11.642 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
97,08% (2024: 98,05%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
79,86% (2024: 78,22%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre URSAN ELF SRL

Reprezentantul firmei este: URSAN ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025