Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SAROA LUX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

SAROA LUX SRL (CUI 29067645) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J29/1346/2011 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 28.125 RON și un profit net de 6.549 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 31,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
29067645
Nr. ORC
J29/1346/2011
EUID
ROONRC.J29/1346/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Republicii 130, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
28.125 RON
2025▲ 31,9%
Rezultat net
6.549 RON
2025▲ 43,2%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (4)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
  • 5914 Proiecția de filme cinematografice
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (3)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
  • 9604 Activități de întreținere corporală
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2022–2024) și ANAF (2021, 2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 28.125 6.549 169.945 18.967 6.985 -143.993 0
2024 21.316 4.572 211.350 6.088 54.720 -150.542 —
2023 — -20.450 221.749 6.088 60.547 -155.114 —
2022 11.160 -58.446 188.898 6.088 48.156 -134.654 —
2021 11.862 26.432 158.497 189 82.100 -76.208 0
2020 — -1.500 142.903 189 47.793 -94.921 —
2019 8.806 -19.013 141.403 189 49.814 -91.400 —
2018 3.719 -8.490 77.778 189 5.202 -72.387 0
2017 4.200 -14.236 77.976 55.682 7.060 -15.234 —
2016 3.910 -14.241 42.290 23.201 6.848 -12.241 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
654,84% (2024: 347,57%)
Datorii / Total active (total active: 25.952 RON)
Solvabilitate generală
0,15 (2024: 0,29)
Total active / Datorii (total active: 25.952 RON)
Autonomie financiară
-554,84% (2024: -247,57%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 25.952 RON)
Rentabilitate active (ROA)
25,24% (2024: 7,52%)
Profit net / Total active (total active: 25.952 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
23,29% (2024: 21,45%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SAROA LUX SRL

Reprezentantul firmei este: LISIEVICI ALEXANDRA-SABINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025