Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RENEWABLE ENERGY CONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

RENEWABLE ENERGY CONS SRL (CUI 29124023) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011002370123 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 498.870 RON, un profit net de 82.033 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 22,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
29124023
Nr. ORC
J2011002370123
EUID
ROONRC.J2011002370123
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Cal. Turzii 231 D, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
498.870 RON
2025▼ 22,7%
Rezultat net
82.033 RON
2025▼ 8,7%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
7020 Activități de consultanță în afaceri și management

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (26) · 13 diviziuni
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
  • 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
Diviziunea 08 · Alte activități extractive (1)
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
Diviziunea 10 · Industria alimentară (7)
  • 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
  • 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
  • 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (1)
  • 2363 Fabricarea betonului
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
  • 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (2)
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 498.870 82.033 277.382 1.127.066 177.786 543.493 1
2024 645.399 89.817 1.077.857 1.241.371 794.360 461.460 1
2023 730.669 392.696 227.091 264.328 355.905 393.142 1
2022 253.000 159.612 3.439 — 218.255 214.816 2
2021 62.500 36.122 5.525 — 160.729 155.204 1
2020 — 0 0 — 119.082 119.082 —
2019 0 0 0 0 119.082 119.082 0
2018 — 0 3.358 — 122.440 119.082 —
2017 — -77 3.358 — 122.440 119.082 —
2016 — -9 3.281 — 122.440 119.159 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
21,26% (2024: 52,95%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,7 (2024: 1,89)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
41,65% (2024: 22,67%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
6,29% (2024: 4,41%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
15,09% (2024: 19,46%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16,44% (2024: 13,92%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RENEWABLE ENERGY CONS SRL

Reprezentantul firmei este: MITILE ANA-MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025