Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ATELIER SIRENELOR SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

ATELIER SIRENELOR SRL (CUI 29201045) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J40/12039/2011 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de design industrial și vestimentar (cod CAEN 7411). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 175.654 RON, un profit net de 62.909 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 26,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
29201045
Nr. ORC
J40/12039/2011
EUID
ROONRC.J40/12039/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Romulus 10, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
175.654 RON
2025▲ 26,8%
Rezultat net
62.909 RON
2025▲ 31,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7411 Activități de design industrial și vestimentar
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7410 Activități de design specializat

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7411 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (4)
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
  • 1439 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
Diviziunea 15 · Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor (2)
  • 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
  • 1520 Fabricarea încălțămintei
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7410 Activități de design specializat

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 175.654 62.909 8.819 1.950 70.018 63.149 1
2024 138.556 47.724 8.560 336 56.188 47.964 1
2023 99.835 21.744 2.578 1.236 167.525 166.183 1
2022 69.328 20.076 845 5.485 139.799 144.439 1
2021 100.295 48.513 936 2.624 122.675 124.363 1
2020 145.657 62.353 2.316 3.461 74.705 75.850 2
2019 264.267 143.666 25.024 4.297 34.224 13.497 3
2018 160.185 30.916 185.890 6.643 49.077 -130.170 3
2017 109.668 2.820 232.632 8.988 62.558 -161.086 3
2016 107.909 22.823 205.415 2.806 59.377 -143.232 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
12,25% (2024: 15,14%)
Datorii / Total active (total active: 71.968 RON)
Solvabilitate generală
8,16 (2024: 6,6)
Total active / Datorii (total active: 71.968 RON)
Autonomie financiară
87,75% (2024: 84,86%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 71.968 RON)
Rentabilitate active (ROA)
87,41% (2024: 84,43%)
Profit net / Total active (total active: 71.968 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,62% (2024: 99,5%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
35,81% (2024: 34,44%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ATELIER SIRENELOR SRL

Reprezentantul firmei este: DUMITRU-PLEŞEA ANAMARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.10.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice ANAF
01.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 07.10.2011 Transfer (sosire) din 18.09.2026 ANAF
01.10.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
01.10.2026 Data stării juridice 07.10.2011 18.09.2026 ANAF
01.10.2026 Cod CAEN principal 7410 7411 ANAF
01.10.2026 Număr de înmatriculare J40/12039/2011 J2011012039407 ANAF