Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ANDAV SOLUTION SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

ANDAV SOLUTION SRL (CUI 29268207) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J40/12744/2011 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,5 milioane RON, un profit net de 128.671 RON și un număr mediu de 6 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 16,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
29268207
Nr. ORC
J40/12744/2011
EUID
ROONRC.J40/12744/2011
Înmatriculată
15 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nicolae Golescu 15, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.507.994 RON
2025▼ 16,9%
Rezultat net
128.671 RON
2025
Angajați
6
2025▼ 14,3%

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7020 — Activități de consultanță în afaceri și management). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (23) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 10 · Industria alimentară (1)
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (10)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.507.994 128.671 281.242 45.588 470.595 234.941 6
2024 1.815.570 -255.286 256.409 59.298 523.381 326.270 7
2023 2.171.806 349.743 161.081 27.883 714.754 581.556 7
2022 3.013.159 461.275 206.884 41.481 629.435 467.064 6
2021 1.405.579 390.232 132.032 31.089 687.221 593.289 6
2020 631.746 56.381 117.194 48.760 265.400 203.057 5
2019 901.708 141.156 113.346 57.559 214.061 146.676 7
2018 633.841 32.917 322.941 74.641 273.012 5.520 6
2017 625.640 1.395 369.238 74.592 301.714 -27.397 8
2016 441.723 -59.338 362.097 91.278 273.750 -28.792 7

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
54,48% (2024: 44,01%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,84 (2024: 2,27)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
45,52% (2024: 55,99%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
24,93% (2024: -43,81%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
54,77% (2024: -78,24%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
8,53% (2024: -14,06%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ANDAV SOLUTION SRL

Reprezentantul firmei este: IOANIŢESCU DAVID - EMANUEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
08.10.2026 Cod CAEN principal 7022 7020 ANAF