Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EMILIO IMAGE CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

EMILIO IMAGE CONSTRUCT SRL (CUI 29298801) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J16/1908/2011 și are sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 266.675 RON și o pierdere netă de 73.038 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 53,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
29298801
Nr. ORC
J16/1908/2011
EUID
ROONRC.J16/1908/2011
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea 1 Caracal 42, Mun. Craiova Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
266.675 RON
2025▲ 53,7%
Rezultat net
-73.038 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (15) · CAEN Rev.2 · 3 diviziuni
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 266.675 -73.038 2.191.622 61.006 7.990 -2.122.626 —
2024 173.498 -254.541 2.130.777 61.006 19.160 -2.050.611 10
2023 76.000 -386.787 1.864.645 61.006 7.570 -1.796.069 12
2022 627.736 -325.721 1.510.834 87.820 13.732 -1.409.282 20
2021 620.903 -347.803 1.269.791 161.973 23.967 -1.083.851 22
2020 606.000 -308.379 901.876 161.973 3.855 -736.048 21
2019 349.280 -195.745 604.419 122.116 54.634 -427.669 13
2018 370.500 -5.824 397.516 49.357 116.235 -231.924 14
2017 68.000 -217.221 287.245 46.607 14.338 -226.300 14
2016 62.658 -73.230 139.394 40.145 90.169 -9.080 11

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
3.176,45% (2024: 2.657,96%)
Datorii / Total active (total active: 68.996 RON)
Solvabilitate generală
0,03 (2024: 0,04)
Total active / Datorii (total active: 68.996 RON)
Autonomie financiară
-3.076,45% (2024: -2.557,96%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 68.996 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-105,86% (2024: -317,52%)
Profit net / Total active (total active: 68.996 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-27,39% (2024: -146,71%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EMILIO IMAGE CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: GÎRLEANU ION-EMIL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025