Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CREATOR CONSTRUCT IND SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

CREATOR CONSTRUCT IND SRL (CUI 29320097) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J40/11432/2023 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,1 milioane RON, un profit net de 807.696 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 37,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
29320097
Nr. ORC
J40/11432/2023
EUID
ROONRC.J40/11432/2023
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Rodiei 56, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.102.664 RON
2025▲ 37,5%
Rezultat net
807.696 RON
2025▲ 85,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (44) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 13 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2529 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (4)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2529 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 29 · Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor (1)
  • 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (3)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (6)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (3)
  • 5210 Depozitări
  • 5223 Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.102.664 807.696 282.122 194.182 1.000.162 914.450 1
2024 802.062 434.762 50.275 349.643 242.095 541.516 1
2023 492.832 121.655 182.334 134.147 53.893 5.759 1
2022 471.827 -97.715 209.834 9.817 84.068 -115.896 1
2021 430.823 -51.821 320.661 39.862 262.565 -18.181 1
2020 292.582 27.107 178.387 56.863 155.111 33.640 1
2019 499.120 -120.426 211.889 85.294 133.075 6.533 0
2018 401.629 112.669 104.150 85.294 145.762 126.959 1
2017 167.741 37.943 230.299 113.725 163.671 47.150 1
2016 51.527 7.492 191.185 113.725 86.614 9.207 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
23,62% (2024: 8,5%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,23 (2024: 11,77)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
76,57% (2024: 91,51%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
67,63% (2024: 73,47%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
88,33% (2024: 80,29%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
73,25% (2024: 54,21%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CREATOR CONSTRUCT IND SRL

Reprezentantul firmei este: STĂNESCU HORIA - ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
04.10.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF
04.10.2026 Număr de înmatriculare J40/11432/2023 J2023011432406 ANAF