Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PERFORM TRAVEL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

PERFORM TRAVEL SRL (CUI 29347360) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011013640406 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Activități ale tur-operatorilor (cod CAEN 7912). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 345.611 RON, un profit net de 18.892 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 26,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
29347360
Nr. ORC
J2011013640406
EUID
ROONRC.J2011013640406
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Cal. Crângaşi 56, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
345.611 RON
2025▲ 26,4%
Rezultat net
18.892 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7912 Activități ale tur-operatorilor
Secțiunea O · Diviziunea 79 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7912 Activități ale tur-operatorilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · 2 diviziuni
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 7911 Activități ale agențiilor turistice
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 79 · Activități ale agențiilor turistice și a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare și asistență turistică (2)
  • 7911 Activități ale agențiilor turistice
  • 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 345.611 18.892 138.008 0 51.840 -86.168 1
2024 273.348 -23.422 179.256 3.353 70.843 -105.060 1
2023 406.975 -8.834 174.596 6.378 86.580 -81.638 2
2022 591.810 184.871 201.502 488 128.210 -72.804 2
2021 209.010 -37.465 280.438 488 64.798 -257.675 2
2020 28.151 -208.533 260.262 2.242 37.810 -220.210 2
2019 136.896 -68.810 349.845 2.242 335.926 -11.677 2
2018 225.097 9.818 214.627 3.270 268.489 57.132 3
2017 346.954 9.277 585.887 4.822 604.379 23.314 4
2016 312.918 13.037 217.393 9.035 222.395 14.037 4

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
266,22% (2024: 241,6%)
Datorii / Total active (total active: 51.840 RON)
Solvabilitate generală
0,38 (2024: 0,41)
Total active / Datorii (total active: 51.840 RON)
Autonomie financiară
-166,22% (2024: -141,6%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 51.840 RON)
Rentabilitate active (ROA)
36,44% (2024: -31,57%)
Profit net / Total active (total active: 51.840 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
5,47% (2024: -8,57%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PERFORM TRAVEL SRL

Reprezentantul firmei este: PETRE LIVIU IOAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025