Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MONICOL TRADING SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

MONICOL TRADING SRL (CUI 29348047) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011013651408 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al băuturilor (cod CAEN 4634). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4 milioane RON, un profit net de 36.325 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 18,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
29348047
Nr. ORC
J2011013651408
EUID
ROONRC.J2011013651408
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str DRUMUL EUGEN BROTE 33-41, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
4.011.065 RON
2025▼ 18,8%
Rezultat net
36.325 RON
2025▼ 88,0%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4634 Comerț cu ridicata al băuturilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (42) · 11 diviziuni
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (16)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (9)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (4)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 4.011.065 36.325 3.221.555 1.728 3.256.074 36.565 1
2024 4.940.680 302.111 4.374.982 3.323 4.674.010 302.351 1
2023 4.552.085 311.960 3.923.674 4.918 5.101.566 1.182.810 1
2022 3.931.844 152.542 2.361.439 — 3.232.075 870.850 1
2021 3.283.525 476.739 1.059.785 — 3.150.012 2.090.227 1
2020 3.410.258 493.287 1.175.799 — 2.789.287 1.613.488 1
2019 3.407.198 290.830 1.178.764 — 2.298.966 1.120.202 1
2018 2.995.632 217.643 1.448.777 — 2.278.094 829.371 1
2017 3.107.407 496.850 621.143 — 1.232.799 611.728 1
2016 888.825 75.703 1.072.642 — 1.187.448 114.878 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
98,89% (2024: 93,54%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,01 (2024: 1,07)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
1,12% (2024: 6,46%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,12% (2024: 6,46%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,34% (2024: 99,92%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,91% (2024: 6,11%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MONICOL TRADING SRL

Reprezentantul firmei este: FILIP NICOLETA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025