Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LIVART STUDIO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

LIVART STUDIO SRL (CUI 29393080) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011001758290 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Lucrări de pardosire și placare a pereților (cod CAEN 4333). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 128.861 RON, un profit net de 1.098 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 45,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
29393080
Nr. ORC
J2011001758290
EUID
ROONRC.J2011001758290
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Curcubeului 48, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
128.861 RON
2025▼ 45,9%
Rezultat net
1.098 RON
2025▼ 98,5%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (21) · 6 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (15)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 128.861 1.098 78.330 25.164 51.364 1.338 1
2024 238.076 74.124 104.142 7.031 171.308 74.364 1
2023 290.556 112.161 43.517 1.236 147.902 112.401 3
2022 221.018 78.098 42.486 4.340 234.897 197.996 3
2021 145.873 -2.388 51.364 7.575 219.537 177.266 3
2020 175.590 55.390 51.089 4.628 278.200 236.654 2
2019 128.113 55.013 6.582 — 212.586 206.264 1
2018 106.848 41.163 10.889 0 172.826 162.146 1
2017 132.460 32.448 23.748 8.021 163.863 148.352 2
2016 135.109 -627 43.317 19.219 136.944 115.904 4

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
102,35% (2024: 58,4%)
Datorii / Total active (total active: 76.528 RON)
Solvabilitate generală
0,98 (2024: 1,71)
Total active / Datorii (total active: 76.528 RON)
Autonomie financiară
1,75% (2024: 41,7%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 76.528 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1,43% (2024: 41,56%)
Profit net / Total active (total active: 76.528 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
82,06% (2024: 99,68%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,85% (2024: 31,13%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LIVART STUDIO SRL

Reprezentanții firmei sunt: ARDELEANU LIVIU ŞTEFAN (administrator), ARDELEANU LIVIU-ŞTEFAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025