Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STRASSE INVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

STRASSE INVEST SRL (CUI 29411764) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J2011014374401 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare (cod CAEN 6831). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 68.973 RON, o pierdere netă de 16.985 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 46,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
29411764
Nr. ORC
J2011014374401
EUID
ROONRC.J2011014374401
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Fântânica 3, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
68.973 RON
2025▼ 46,3%
Rezultat net
-16.985 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (55) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 14 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (5)
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (4)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (4)
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8560 Activități de servicii suport pentru învățământ

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 68.973 -16.985 48.571 1.190 30.636 -16.745 1
2024 128.453 23.565 36.458 1.190 35.835 1.897 1
2023 53.972 -21.908 48.392 1.387 34.725 -11.090 1
2022 65.483 10.974 72.972 1.557 82.629 11.214 1
2021 103.064 15.842 29.575 3.718 95.479 69.622 1
2020 26.234 -23.526 3.930 2.559 310.807 309.436 1
2019 4.731 818.349 43.927 42.524 849.549 848.146 1
2018 — -7.870 20.750 42.524 8.023 29.797 1
2017 3.862 -5.629 16.650 42.524 11.793 37.667 1
2016 16.238 10.674 33.635 42.774 34.158 43.297 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
152,61% (2024: 98,47%)
Datorii / Total active (total active: 31.826 RON)
Solvabilitate generală
0,66 (2024: 1,02)
Total active / Datorii (total active: 31.826 RON)
Autonomie financiară
-52,61% (2024: 5,12%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 31.826 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-53,37% (2024: 63,65%)
Profit net / Total active (total active: 31.826 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 1.242,22%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-24,63% (2024: 18,35%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STRASSE INVEST SRL

Reprezentantul firmei este: GEICĂ PAUL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
30.10.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
30.10.2026 Data reactivării — 23.10.2026 ANAF