Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MAUR CONSULTING & COMMUNICATION S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

MAUR CONSULTING & COMMUNICATION S.R.L. (CUI 29501654) este înmatriculată din 2011 cu număr ORC J13/2892/2011 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (cod CAEN 7330). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.355 RON și un profit net de 19.274 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 26,6% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
29501654
Nr. ORC
J13/2892/2011
EUID
ROONRC.J13/2892/2011
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Mangaliei 71, Mun. Constanţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
9.355 RON
2024▲ 26,6%
Rezultat net
19.274 RON
2024▲ 441,3%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Secțiunea N · Diviziunea 73 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7330 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (22) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (9)
  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0121 Cultivarea strugurilor
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (1)
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2022–2025) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -6.707 27.529 37.563 14.859 24.893 —
2024 9.355 19.274 56.050 38.667 48.983 31.600 —
2023 7.388 3.561 20.444 39.772 35.391 54.719 —
2022 — 37.665 110.637 41.889 119.905 51.157 —
2021 0 6.523 85.281 42.994 120.267 77.980 0
2020 82.517 24.838 75.401 44.099 102.759 71.457 —
2019 62.237 59.233 70.214 — 116.833 46.619 —
2018 2.000 17.126 49.132 — 36.318 -12.814 —
2017 1.950 -8.918 35.191 — 5.251 -29.940 0
2016 8.700 -21.261 31.091 — 10.070 -21.021 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
63,95% (2023: 27,2%)
Datorii / Total active (total active: 87.650 RON)
Solvabilitate generală
1,56 (2023: 3,68)
Total active / Datorii (total active: 87.650 RON)
Autonomie financiară
36,05% (2023: 72,8%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 87.650 RON)
Rentabilitate active (ROA)
21,99% (2023: 4,74%)
Profit net / Total active (total active: 87.650 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
60,99% (2023: 6,51%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
206,03% (2023: 48,2%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MAUR CONSULTING & COMMUNICATION S.R.L.

Reprezentantul firmei este: GELEP AUREL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
17.10.2026 Cod CAEN principal 7021 7330 ANAF