Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DEA & DLX INVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

DEA & DLX INVEST SRL (CUI 29511) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J1992016964405 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.042 RON, o pierdere netă de 992.638 RON și un număr mediu de 4 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 99,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
29511
Nr. ORC
J1992016964405
EUID
ROONRC.J1992016964405
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vultureni 37, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
5.042 RON
2025▼ 99,8%
Rezultat net
-992.638 RON
2025
Angajați
4
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (28) · 7 diviziuni
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 5.042 -992.638 7.725.200 2.626.009 3.962.343 -1.136.848 4
2024 2.408.850 -87.385 4.826.772 3.238.046 1.444.517 -144.209 4
2023 1.188.656 539.822 4.542.364 1.221.080 3.264.460 -56.824 2
2022 59.189 -245.275 1.543.397 875.217 71.534 -596.646 1
2021 59.010 -14.467 886.206 500.600 34.234 -351.372 —
2020 55.443 46.804 429.947 91.281 1.751 -336.915 —
2019 47.140 38.535 488.290 97.723 6.848 -383.719 —
2017 0 0 535.706 104.167 8.955 -422.584 —
2016 0 -83.480 535.706 104.167 8.955 -422.584 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
117,26% (2024: 103,08%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,85 (2024: 0,97)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-17,26% (2024: -3,08%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-15,07% (2024: -1,87%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-19.687,39% (2024: -3,63%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DEA & DLX INVEST SRL

Reprezentantul firmei este: ROMAN MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025