Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONTAHOUSE ALFA S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

CONTAHOUSE ALFA S.R.L. (CUI 29687639) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J2012000284238 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (cod CAEN 6920). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,7 milioane RON, un profit net de 283.988 RON și un număr mediu de 6 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 9,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
29687639
Nr. ORC
J2012000284238
EUID
ROONRC.J2012000284238
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str C.C. ARION 11, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.705.206 RON
2025▲ 9,4%
Rezultat net
283.988 RON
2025▼ 64,8%
Angajați
6
2025▲ 100,0%

Activitate

CAEN principal
6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Secțiunea N · Diviziunea 69 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (12) · 8 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 6421 Activități ale holding-urilor
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 64 · Intermedieri financiare, cu excepția activităților de asigurări și ale fondurilor de pensii (2)
  • 6421 Activități ale holding-urilor
  • 6422 Activități ale canalelor de finanțare
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (3)
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
  • 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
  • 6630 Activități de administrare a fondurilor
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.705.206 283.988 1.533.893 1.174.795 1.696.866 1.620.986 6
2024 1.558.993 806.728 602.505 439.815 1.417.534 1.553.042 3
2023 1.291.255 606.524 638.665 457.668 1.171.512 1.316.138 3
2022 769.013 328.431 609.862 514.687 615.323 804.129 4
2021 568.816 245.460 611.426 578.523 399.669 621.986 1
2020 434.048 171.760 539.616 451.447 517.199 426.509 1
2019 282.251 42.518 572.797 505.116 386.988 315.987 4
2018 235.493 53.338 156.208 565 404.545 273.469 1
2017 216.755 100.844 6.173 1.392 224.842 220.131 3
2016 202.038 85.592 3.050 2.831 178.983 179.288 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
53,41% (2024: 32,44%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,87 (2024: 3,08)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
56,45% (2024: 83,62%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
9,89% (2024: 43,43%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
17,52% (2024: 51,95%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16,65% (2024: 51,75%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONTAHOUSE ALFA S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ROTARU PAVEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
12.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 13.02.2012 Transfer (sosire) din 15.06.2026 ANAF
12.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
12.08.2026 Data stării juridice 13.02.2012 15.06.2026 ANAF
12.08.2026 Organ fiscal Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF