Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RVS SPIRITS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

RVS SPIRITS SRL (CUI 29766783) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J39/66/2012 și are sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al băuturilor (cod CAEN 4634). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 20.111 RON și un profit net de 7.525 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 75,5% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
29766783
Nr. ORC
J39/66/2012
EUID
ROONRC.J39/66/2012
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Gării 26, Mun. Focşani Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
20.111 RON
2021▼ 75,5% față de 2018
Rezultat net
7.525 RON
2021▼ 79,3% față de 2018
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021
4634 Comerț cu ridicata al băuturilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (5) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5610 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 0 — 3.426 3.426 —
2024 — 0 0 — 3.426 3.426 —
2023 — -3.565 726 — 4.152 3.426 —
2022 — -3.565 726 — 4.152 3.426 —
2021 20.111 7.525 613 — 7.604 6.991 —
2020 — -19.124 39.123 — 38.589 -534 —
2019 — 0 80.447 — 99.037 18.590 —
2018 82.166 36.312 80.447 — 99.037 18.590 1
2017 24.494 10.849 31.455 — 13.733 -17.722 —
2016 — 0 31.419 — 2.849 -28.570 —

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2018)
Grad de îndatorare
8,06% (2018: 81,23%)
Datorii / Total active (total active: 7.604 RON)
Solvabilitate generală
— (2018: 1,23)
Total active / Datorii (total active: 7.604 RON)
Autonomie financiară
91,94% (2018: 18,77%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 7.604 RON)
Rentabilitate active (ROA)
98,96% (2018: 36,67%)
Profit net / Total active (total active: 7.604 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
107,64% (2018: 195,33%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
37,42% (2018: 44,19%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RVS SPIRITS SRL

Reprezentantul firmei este: COBZARU FLORIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021