Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SZALNIK SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

SZALNIK SRL (CUI 29820122) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J2012000279052 și are sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 141.500 RON, un profit net de 37.954 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 9,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
29820122
Nr. ORC
J2012000279052
EUID
ROONRC.J2012000279052
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ronald Reagan 13A, Mun. Oradea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
141.500 RON
2025▲ 9,1%
Rezultat net
37.954 RON
2025
Angajați
3
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · 4 diviziuni
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 141.500 37.954 6.044 — 44.238 38.194 3
2024 129.700 -24.207 8.520 — 15.571 7.051 3
2023 139.600 14.730 15.369 — 46.627 31.258 3
2022 108.000 37.908 11.104 — 49.232 38.128 2
2021 99.800 20.122 3.715 — 43.150 39.435 2
2020 116.250 33.424 3.713 — 51.901 48.188 3
2019 119.170 16.016 5.284 — 20.049 14.765 4
2018 51.300 12.067 4.969 — 3.717 -1.252 2
2017 37.500 4.440 20.088 — 1.720 -18.368 1
2016 22.500 -11.547 22.843 — 35 -22.808 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
13,66% (2024: 54,72%)
Datorii / Total active (total active: 44.238 RON)
Solvabilitate generală
7,32 (2024: 1,83)
Total active / Datorii (total active: 44.238 RON)
Autonomie financiară
86,34% (2024: 45,28%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 44.238 RON)
Rentabilitate active (ROA)
85,8% (2024: -155,46%)
Profit net / Total active (total active: 44.238 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,37% (2024: -343,31%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
26,82% (2024: -18,66%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SZALNIK SRL

Reprezentantul firmei este: SZALKAI NICOLAE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025