Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BAYES AND FISHER S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

BAYES AND FISHER S.R.L. (CUI 29864471) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J2012000514357 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 904 RON și un profit net de 213 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 40,3% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
29864471
Nr. ORC
J2012000514357
EUID
ROONRC.J2012000514357
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Cal. Torontalului 69, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
904 RON
2023▼ 40,3%
Rezultat net
213 RON
2023▼ 65,6%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (46) · 14 diviziuni
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (5)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (4)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (7)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 7735 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport aerian
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (2)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -283 108.691 — 2.831 -105.860 —
2024 — -124 108.460 — 2.883 -105.577 —
2023 904 213 108.460 — 3.007 -105.453 —
2022 1.513 620 108.540 — 2.874 -105.666 —
2021 1.513 -209 111.653 — 5.366 -106.287 —
2020 3.513 1.119 114.383 1.412 6.893 -106.078 —
2019 18.027 -179.426 115.753 2.953 5.603 -107.197 —
2018 134.431 38.108 103.038 4.494 170.773 72.229 1
2017 32.036 14.058 13.126 3.281 43.966 34.121 —
2016 31.510 8.665 16.202 7.958 28.306 20.062 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
3.606,92% (2022: 3.776,62%)
Datorii / Total active (total active: 3.007 RON)
Solvabilitate generală
0,03 (2022: 0,03)
Total active / Datorii (total active: 3.007 RON)
Autonomie financiară
-3.506,92% (2022: -3.676,62%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 3.007 RON)
Rentabilitate active (ROA)
7,08% (2022: 21,57%)
Profit net / Total active (total active: 3.007 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2022: 40,98%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BAYES AND FISHER S.R.L.

Reprezentantul firmei este: NICOLAU CARMEN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023