Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DARAL BEST CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

DARAL BEST CONSTRUCT SRL (CUI 29867117) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J2012002422403 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (cod CAEN 4613). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 101.502 RON și o pierdere netă de 17.415 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 79,4% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
29867117
Nr. ORC
J2012002422403
EUID
ROONRC.J2012002422403
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Sos. NORDULUI 66-70, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
101.502 RON
2023▼ 79,4%
Rezultat net
-17.415 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (22) · 6 diviziuni
  • 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (1)
  • 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -24.501 348.916 12.079 689.896 353.059 —
2024 — -34.003 363.579 32.785 708.303 377.560 —
2023 101.502 -17.415 355.652 53.491 713.725 411.564 —
2022 492.363 244.983 629.874 74.965 1.075.997 521.088 —
2021 657.403 22.256 305.984 12.638 569.451 276.105 —
2020 90.575 -1.741 67.492 2.301 315.220 250.029 —
2019 72.866 54.715 72.305 3.068 321.007 251.770 —
2018 167.813 108.578 55.411 — 252.466 197.055 —
2017 66.063 20.552 6.440 — 94.917 88.477 —
2016 125 -1.872 18.478 — 86.402 67.924 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
46,36% (2022: 54,73%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,16 (2022: 1,83)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
53,64% (2022: 45,27%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-2,27% (2022: 21,29%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-4,23% (2022: 47,01%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-17,16% (2022: 49,76%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DARAL BEST CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: RÎNDUROI VADIM-PAVEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
01.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 18.11.2024 Transfer (sosire) din 06.07.2026 ANAF
01.08.2026 Data stării juridice 18.11.2024 06.07.2026 ANAF
01.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF