Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DEMCO LIGHTING SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

DEMCO LIGHTING SRL (CUI 29916775) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J2012002952401 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (cod CAEN 4643). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,8 milioane RON, un profit net de 364.166 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 28,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
29916775
Nr. ORC
J2012002952401
EUID
ROONRC.J2012002952401
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Eufrosin Potecă 13, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.795.686 RON
2025▼ 28,5%
Rezultat net
364.166 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4643 — Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (11) · 5 diviziuni
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.795.686 364.166 1.309.142 38.484 1.209.182 -58.365 1
2024 2.511.341 -72.133 1.181.549 10.235 747.568 -422.531 1
2023 2.571.255 -150.197 994.237 10.235 631.131 -350.399 4
2022 1.965.056 -110.408 995.328 10.235 784.892 -200.201 3
2021 1.560.794 -192.118 762.462 — 671.684 -89.793 5
2020 730 -12.709 1.152 — 103.477 102.325 —
2019 — -4.901 734 — 115.768 115.034 —
2018 173.531 33.731 11.002 — 130.936 119.934 —
2017 110.019 32.384 2.517 — 88.721 86.204 —
2016 173.998 53.580 30.892 — 84.712 53.820 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
104,93% (2024: 155,92%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,95 (2024: 0,64)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-4,68% (2024: -55,76%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
29,19% (2024: -9,52%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
20,28% (2024: -2,87%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DEMCO LIGHTING SRL

Reprezentantul firmei este: CALANGEA CRISTIAN-DORIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025