Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GEMATEX COMPANY GROUP S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

GEMATEX COMPANY GROUP S.R.L. (CUI 3009977) este înmatriculată din 1992 cu număr ORC J40/2279/1992 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (cod CAEN 4664). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 223.926 RON, o pierdere netă de 15.584 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 12,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
3009977
Nr. ORC
J40/2279/1992
EUID
ROONRC.J40/2279/1992
Înmatriculată
34 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Scărlătescu 17-19, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
223.926 RON
2025▼ 12,6%
Rezultat net
-15.584 RON
2025
Angajați
1
2025

Activitate

CAEN principal
4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4664 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (11)
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 223.926 -15.584 84.579 107.321 1.552.229 1.345.971 1
2024 256.256 8.218 7.915 107.321 1.262.150 1.361.556 —
2023 2.221.486 1.131.128 167.675 107.321 1.412.465 1.353.337 —
2022 35.904 -50.815 25.455 107.321 140.343 222.209 1
2021 31.934 -53.553 65.989 109.863 229.150 273.024 1
2020 187.990 23.870 127.710 149.921 328.236 350.447 2
2019 203.957 39.998 148.431 149.921 456.468 457.958 2
2018 222.603 66.522 87.907 292.321 213.546 417.960 2
2017 192.507 -5.250 22.250 292.321 81.367 351.438 2
2016 182.526 30.111 90.818 221.604 225.902 356.688 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
5,1% (2024: 0,58%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
19,62 (2024: 173,02)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
81,1% (2024: 99,42%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-0,94% (2024: 0,6%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-1,16% (2024: 0,6%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-6,96% (2024: 3,21%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GEMATEX COMPANY GROUP S.R.L.

Reprezentantul firmei este: PARCALABESCU MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025