DANUBIUS HEAVY MACHINERY S.R.L.
DANUBIUS HEAVY MACHINERY S.R.L. (CUI 30125421) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J2021001712156 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o pierdere netă de 42.141 RON și un număr mediu de 1 salariat.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.
- CUI
- 30125421
- Nr. ORC
- J2021001712156
- EUID
- ROONRC.J2021001712156
- Înmatriculată
- 14 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
- 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp (CAEN Rev.2)
- 2410 Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje (CAEN Rev.2)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN Rev.2)
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice (CAEN Rev.2)
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 4932 Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018. Surse: MFinanțe (2016–2017) și ANAF (2019–2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -42.141 | 489.225 | 956 | 184.803 | -303.466 | 1 |
| 2024 | 0 | -93.865 | 446.664 | 32.462 | 152.877 | -261.325 | 1 |
| 2023 | 0 | -152.785 | 393.018 | 62.985 | 158.775 | -171.258 | 1 |
| 2022 | 28.017 | -162.028 | 371.629 | 111.945 | 243.872 | -15.812 | 1 |
| 2021 | 230.453 | 34.188 | 272.171 | 161.997 | 256.390 | 146.216 | 4 |
| 2020 | 121.923 | 14.999 | 144.878 | 0 | 256.907 | 112.029 | 1 |
| 2019 | 361.919 | 1.578 | 144.040 | 0 | 241.070 | 97.030 | 1 |
| 2017 | — | 0 | 6.669 | — | 48.057 | 41.388 | — |
| 2016 | — | -885 | 6.669 | — | 48.057 | 41.388 | — |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Pierderi consecutive 2024-2025
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre DANUBIUS HEAVY MACHINERY S.R.L.
Reprezentantul firmei este: ARYA NARRI AKHILESH (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 26.07.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Transfer (sosire) din 02.11.2021 | Transfer (sosire) din 10.05.2026 | ANAF |
| 26.07.2026 | Data stării juridice | 02.11.2021 | 10.05.2026 | ANAF |
| 26.07.2026 | Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Titu | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice | ANAF |