EVALCO VISION SRL
EVALCO VISION SRL (CUI 30143584) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J2012000495029 și are sediul în județul Arad. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (cod CAEN 4740). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.639 RON și o pierdere netă de 28.784 RON.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).
- CUI
- 30143584
- Nr. ORC
- J2012000495029
- EUID
- ROONRC.J2012000495029
- Înmatriculată
- 14 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4740 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 5819 Alte activități de editare
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7410 Activități de design specializat
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -10.348 | 76.431 | 6.462 | 2.674 | -67.295 | — |
| 2024 | 3.639 | -28.784 | 74.244 | 14.502 | 2.795 | -56.947 | — |
| 2023 | — | -2.446 | 52.862 | 432 | 24.267 | -28.163 | — |
| 2022 | — | -250 | 52.660 | 432 | 26.511 | -25.717 | — |
| 2021 | — | -180 | 52.356 | 432 | 26.457 | -25.467 | — |
| 2020 | — | -300 | 52.660 | 432 | 26.941 | -25.287 | — |
| 2019 | 1.337 | 31 | 52.356 | 432 | 26.937 | -24.987 | — |
| 2018 | 2.962 | 679 | 54.381 | 432 | 28.932 | -25.017 | — |
| 2017 | 2.353 | -21 | 54.292 | 432 | 28.164 | -25.696 | — |
| 2016 | — | -398 | 54.292 | 432 | 28.184 | -25.676 | — |
Indicatori financiari
bilanț 2024 (vs 2019)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre EVALCO VISION SRL
Reprezentantul firmei este: CĂPRAR BOGDAN-ANDREI (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .