Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONACUL PUIULESCU SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 24.10.2026 (ANAF)

CONACUL PUIULESCU SRL (CUI 30282574) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J2012000857290 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (cod CAEN 4781). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 283.250 RON, un profit net de 6.163 RON și un număr mediu de 4 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 3,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
30282574
Nr. ORC
J2012000857290
EUID
ROONRC.J2012000857290
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mărăşeşti 103B, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
283.250 RON
2025▼ 3,1%
Rezultat net
6.163 RON
2025▼ 91,8%
Angajați
4
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4781 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (28) · 8 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 0121 Cultivarea strugurilor (CAEN Rev.2)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 283.250 6.163 774.656 535.444 443.063 203.851 4
2024 292.301 74.882 652.686 551.500 298.874 197.688 4
2023 282.822 -55.037 764.247 479.575 407.478 122.806 3
2022 165.072 51.941 305.447 58.075 425.215 177.843 1
2021 181.600 92.894 349.006 41.500 433.408 125.902 —
2020 4.600 3.399 264.561 41.500 256.069 33.008 —
2019 2.000 2.188 11.882 41.500 -9 29.609 —
2018 19.773 18.878 15.387 41.500 1.309 27.422 —
2017 7.000 4.131 14.687 23.138 57.663 66.114 —
2016 34.832 15.544 15.952 -16.006 93.891 61.933 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
79,17% (2024: 76,75%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,26 (2024: 1,3)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
20,83% (2024: 23,25%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,63% (2024: 8,81%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
3,02% (2024: 37,88%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,18% (2024: 25,62%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONACUL PUIULESCU SRL

Reprezentanții firmei sunt: ȚIGĂU ANDREI-IFRIM (administrator), TOMA STELIAN-VALERIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Organ fiscal Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova ANAF