Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FLOR ART CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

FLOR ART CONSTRUCT SRL (CUI 30364003) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J40/7379/2012 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Alte lucrări de instalații pentru construcții (cod CAEN 4329, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 11.059 RON și un profit net de 3.218 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 55,3% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
30364003
Nr. ORC
J40/7379/2012
EUID
ROONRC.J40/7379/2012
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Olteniţei 238, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
11.059 RON
2024▼ 55,3%
Rezultat net
3.218 RON
2024▼ 30,0%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2024
4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2 · 7 diviziuni
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Diviziunea 10 · Industria alimentară (6)
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
  • 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (9)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -893 28.643 — 26.965 -1.678 —
2024 11.059 3.218 27.750 — 26.965 -785 —
2023 24.758 4.598 24.567 1.314 19.236 -4.003 —
2022 8.787 360 19.409 1.314 9.494 -8.601 —
2021 — -357 11.084 1.314 809 -8.961 —
2020 — -100 11.084 1.314 1.166 -8.604 —
2019 — 0 11.084 1.314 1.266 -8.504 —
2018 — 0 11.084 1.314 1.266 -8.504 —
2017 — 0 11.084 1.314 1.266 -8.504 —
2016 — 0 11.084 1.314 1.266 -8.504 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
102,91% (2023: 119,55%)
Datorii / Total active (total active: 26.965 RON)
Solvabilitate generală
0,97 (2023: 0,84)
Total active / Datorii (total active: 26.965 RON)
Autonomie financiară
-2,91% (2023: -19,48%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 26.965 RON)
Rentabilitate active (ROA)
11,93% (2023: 22,37%)
Profit net / Total active (total active: 26.965 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
29,1% (2023: 18,57%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FLOR ART CONSTRUCT SRL

Reprezentanții firmei sunt: ANDREI ROXANA-NICOLETA (administrator), ANDREI FLORIN-IONUŢ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024