Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IMO BELU SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

IMO BELU SRL (CUI 30456158) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J2012001944120 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (cod CAEN 6820). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.204 RON, un profit net de 1,1 milioane RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 98,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
30456158
Nr. ORC
J2012001944120
EUID
ROONRC.J2012001944120
Înmatriculată
14 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Bld. Dacia 133, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.204 RON
2025▼ 98,3%
Rezultat net
1.117.562 RON
2025▼ 24,9%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (9) · 3 diviziuni
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (5)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.204 1.117.562 -2.246.523 6.351 3.739.837 5.992.711 1
2024 70.882 1.488.648 884.044 2.218.407 3.540.786 4.875.149 1
2023 124.183 1.125.440 1.348.501 3.440.000 1.295.001 3.386.500 1
2022 193.108 1.618.739 1.502.579 3.647.572 108.349 2.253.342 1
2021 285.011 157.376 2.349.584 2.757.263 219.739 634.603 —
2020 267.674 137.362 2.629.083 2.843.965 255.160 477.227 —
2019 236.866 109.007 2.733.056 2.930.413 135.323 339.865 —
2018 187.482 46.899 2.866.443 3.020.196 77.106 230.859 —
2017 217.344 89.177 3.500.487 3.106.641 577.805 183.959 1
2016 215.880 71.190 3.829.813 3.191.751 732.844 94.782 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
-59,97% (2024: 15,35%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
— (2024: 6,51)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
159,97% (2024: 84,65%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
29,83% (2024: 25,85%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
18,65% (2024: 30,54%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
92.820,76% (2024: 2.100,18%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IMO BELU SRL

Reprezentanții firmei sunt: VAN DEN BRANDEN KRISTOF (administrator), VAN DEN BRANDEN LUC MARIE E (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
23.10.2026 Organ fiscal Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice ANAF
25.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 20.07.2012 Transfer (sosire) din 10.08.2026 ANAF
25.09.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
25.09.2026 Data stării juridice 20.07.2012 10.08.2026 ANAF
25.09.2026 Număr de înmatriculare J12/1944/2012 J2012001944120 ANAF