GSC MEDIA TECHNOLOGY S.R.L.
GSC MEDIA TECHNOLOGY S.R.L. (CUI 30815677) este înmatriculată din 2012 cu număr ORC J2018002735237 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități ale agențiilor de publicitate (cod CAEN 7311). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,2 milioane RON, un profit net de 613.514 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 124,2% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).
- CUI
- 30815677
- Nr. ORC
- J2018002735237
- EUID
- ROONRC.J2018002735237
- Înmatriculată
- 14 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7311 — Activități ale agențiilor de publicitate). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN Rev.2)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.2)
- 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.2)
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului (CAEN Rev.2)
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu (CAEN Rev.2)
- 6120 Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit) (CAEN Rev.2)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare (CAEN Rev.2)
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN Rev.2)
- 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.235.429 | 613.514 | 552.638 | 423.351 | 743.685 | 620.081 | 1 |
| 2024 | 550.935 | 219.148 | 317.417 | 424.621 | 142.417 | 249.902 | 1 |
| 2023 | 420.569 | 27.434 | 162.586 | 96.860 | 94.688 | 30.753 | 1 |
| 2022 | 825.825 | 62.977 | 101.132 | 36.366 | 127.576 | 63.320 | 1 |
| 2021 | 654.721 | 5.778 | 35.923 | 11.430 | 101.854 | 77.816 | 2 |
| 2020 | 589.530 | 2.698 | 50.324 | 25.336 | 123.395 | 100.459 | 3 |
| 2019 | 762.195 | 1.486 | 71.030 | 55.740 | 111.912 | 97.761 | 3 |
| 2018 | 796.602 | 219 | 190.803 | 120.960 | 165.794 | 97.568 | 2 |
| 2017 | 1.348.291 | 62.428 | 326.573 | 165.539 | 256.320 | 97.349 | 4 |
| 2016 | 1.402.112 | 39.784 | 202.042 | 63.168 | 172.639 | 34.921 | 3 |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre GSC MEDIA TECHNOLOGY S.R.L.
Reprezentanții firmei sunt: GEORGESCU ANDREI (administrator), GEORGESCU ANDREI (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 01.09.2026 | Număr de înmatriculare | J23/2735/2018 | J2018002735237 | ANAF |
| 01.09.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Transfer (sosire) din 14.06.2018 | Transfer (sosire) din 07.08.2026 | ANAF |
| 01.09.2026 | Data stării juridice | 14.06.2018 | 07.08.2026 | ANAF |
| 01.09.2026 | Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice | ANAF |
| 01.09.2026 | Cod CAEN principal | 4651 | 7311 | ANAF |